LQP03TN10NH02D
Manufacturer Part Number:
LQP03TN10NH02D
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
FIXED IND 10NH 250MA 700MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.2GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
10 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±3%