VLCF5020T-2R2N2R6-3
Manufacturer Part Number:
VLCF5020T-2R2N2R6-3
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 2.62A 43MOHM SMD
Stock Condition:
23,521
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.62A
Current Rating (Amps) :
2.62 A
DC Resistance (DCR) :
43mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%