SLF7032T-100M1R4-2PF
Manufacturer Part Number:
SLF7032T-100M1R4-2PF
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
FIXED IND 10UH 1.4A 63.6MOHM SMD
Stock Condition:
20,228
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
63.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%