TA78DS10BP,F(J
Manufacturer Part Number:
TA78DS10BP,F(J
Manufacturer/Brand:
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
Part of Description:
IC REG LINEAR 10V 30MA LSTM
Manufacturer :
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Current - Output :
30mA
Current - Quiescent (Iq) :
1.4 mA
Current - Supply (Max) :
1.4 mA
Mounting Type :
Through Hole
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-226-3, TO-92-3 Long Body
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Transient Voltage
PSRR :
Supplier Device Package :
LSTM
Voltage - Input (Max) :
33V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
10V
Voltage Dropout (Max) :
0.3V @ 10mA