SRP4020TA-2R2M
Manufacturer Part Number:
SRP4020TA-2R2M
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 4A 61 MOHM SMD
Stock Condition:
18,893
Current - Saturation (Isat) :
6A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
61mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Q @ Freq :
10 @ 100kHz
Size / Dimension :
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Tolerance :
±20%