SRP4020TA-3R3M
Manufacturer Part Number:
SRP4020TA-3R3M
Part of Description:
FIXED IND 3.3UH 3.5A 76 MOHM SMD
Stock Condition:
39,089
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
3.5 A
DC Resistance (DCR) :
76mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Q @ Freq :
10 @ 100kHz
Size / Dimension :
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Tolerance :
±20%