SRF1260A-3R3Y
- Manufacturer Part Number:
- SRF1260A-3R3Y
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 3.3UH SMD
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Arrays, Signal Transformers
- Current Rating - Parallel :
- 9.26 A
- Current Rating - Series :
- 4.63 A
- Current Saturation - Parallel :
- 12.7 A
- Current Saturation - Series :
- 6.35 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 10.1mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 37.2mOhm Max
- Height :
- 0.244" (6.20mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 3.3 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 13.2 µH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Coils :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±30%