EZ1117CST2.5TRT
Manufacturer Part Number:
EZ1117CST2.5TRT
Part of Description:
IC REG LIN 2.5V 800MA SOT223-3
Current - Output :
800mA
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
PSRR :
72dB (120Hz)
Supplier Device Package :
SOT-223-3
Voltage - Input (Max) :
7V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
1.2V @ 800mA