ASPI-1040HI-100M-T05
Manufacturer Part Number:
ASPI-1040HI-100M-T05
Part of Description:
FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD
Stock Condition:
38,299
Current - Saturation (Isat) :
8.5A
Current Rating (Amps) :
7.5 A
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.439" L x 0.394" W (11.15mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%