TS14001-C015DFNR
Manufacturer Part Number:
TS14001-C015DFNR
Manufacturer/Brand:
Semtech
Part of Description:
IC REG LINEAR 1.5V 200MA 8VDFN
Manufacturer :
Semtech
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Enable
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
Current - Supply (Max) :
200 µA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-VFDFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current
PSRR :
Supplier Device Package :
8-VDFN (2x2)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.5V