M2994-N-3.9-3.0-2.8
Manufacturer Part Number:
M2994-N-3.9-3.0-2.8
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Diameter - Inside :
0.110" (2.79mm)
Diameter - Outside :
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder :
0.154" (3.90mm)
Length - Below Head :
0.118" (3.00mm)
Material :
Nylon
Thickness - Overall :
0.165" (4.20mm)