M2974-N-6-1.5-4.5
Manufacturer Part Number:
M2974-N-6-1.5-4.5
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Diameter - Inside :
0.177" (4.50mm)
Diameter - Outside :
0.315" (8.00mm)
Diameter - Shoulder :
0.236" (5.99mm)
Length - Below Head :
0.059" (1.50mm)
Material :
Nylon
Thickness - Overall :
0.098" (2.50mm)