M3060-N-3.7-1.5-3.2
Manufacturer Part Number:
M3060-N-3.7-1.5-3.2
Manufacturer/Brand:
RAF
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Washers - Bushing, Shoulder
Diameter - Inside :
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside :
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder :
0.146" (3.70mm)
Length - Below Head :
0.059" (1.50mm)
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Thickness - Overall :
0.138" (3.50mm)