M2975-PH-6.35-1.82-3.4
Manufacturer Part Number:
M2975-PH-6.35-1.82-3.4
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Diameter - Inside :
0.134" (3.40mm)
Diameter - Outside :
0.354" (9.00mm)
Diameter - Shoulder :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Below Head :
0.072" (1.82mm)
Material :
Phenol
Thickness - Overall :
0.111" (2.82mm)