M3106-PH-4.445-1.524-3.1
Manufacturer Part Number:
M3106-PH-4.445-1.524-3.1
Manufacturer/Brand:
RAF
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Washers - Bushing, Shoulder
Diameter - Inside :
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside :
0.315" (8.00mm)
Diameter - Shoulder :
0.175" (4.45mm)
Length - Below Head :
0.060" (1.52mm)
Material :
Phenol
Product Status :
Active
Thickness - Overall :
0.162" (4.12mm)