M2972-PH-3.6-1.3-3.1
Manufacturer Part Number:
M2972-PH-3.6-1.3-3.1
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Diameter - Inside :
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside :
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder :
0.142" (3.60mm)
Length - Below Head :
0.051" (1.30mm)
Material :
Phenol
Thickness - Overall :
0.091" (2.30mm)