3292P-1-504
Manufacturer Part Number:
3292P-1-504
Part of Description:
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%