M3105-N-5.0-1.4-3.2
Manufacturer Part Number:
M3105-N-5.0-1.4-3.2
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Diameter - Inside :
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside :
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder :
0.197" (5.00mm)
Length - Below Head :
0.055" (1.40mm)
Material :
Nylon
Thickness - Overall :
0.157" (4.00mm)