M3104-TE-4.0-2.5-3.1
Manufacturer Part Number:
M3104-TE-4.0-2.5-3.1
Manufacturer/Brand:
RAF
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Washers - Bushing, Shoulder
Diameter - Inside :
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside :
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder :
0.157" (4.00mm)
Length - Below Head :
0.098" (2.49mm)
Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status :
Active
Thickness - Overall :
0.201" (5.10mm)