M2973-TE-4.5-1.6-3.0
Manufacturer Part Number:
M2973-TE-4.5-1.6-3.0
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Diameter - Inside :
0.118" (3.00mm)
Diameter - Outside :
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder :
0.177" (4.50mm)
Length - Below Head :
0.063" (1.60mm)
Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Thickness - Overall :
0.102" (2.60mm)