M2976-N-6.0-2.20-4.0
Manufacturer Part Number:
M2976-N-6.0-2.20-4.0
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Diameter - Inside :
0.157" (3.99mm)
Diameter - Outside :
0.394" (10.01mm)
Diameter - Shoulder :
0.236" (5.99mm)
Length - Below Head :
0.087" (2.20mm)
Material :
Nylon
Thickness - Overall :
0.126" (3.20mm)