3099-20-1-0500-002-1-TS
Manufacturer Part Number:
3099-20-1-0500-002-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 20AWG WHT 500'
Stock Condition:
1
Conductor Strand :
21/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.102" (2.59mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.031" (0.80mm)
Jacket Color :
White
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG