3386-18-1-0500-006-1-TS
Manufacturer Part Number:
3386-18-1-0500-006-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BRN 500'
Stock Condition:
1
Conductor Strand :
34/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.110" (2.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Brown
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Ratings :
UL Style 3386
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG