M3132-TE-9.78-5.08-7.92
Manufacturer Part Number:
M3132-TE-9.78-5.08-7.92
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Diameter - Inside :
0.312" (7.92mm)
Diameter - Outside :
0.472" (11.99mm)
Diameter - Shoulder :
0.385" (9.78mm)
Length - Below Head :
0.200" (5.08mm)
Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Thickness - Overall :
0.326" (8.28mm)