M2949-TE-3.3-2.0-2.7
Manufacturer Part Number:
M2949-TE-3.3-2.0-2.7
Manufacturer/Brand:
RAF
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Washers - Bushing, Shoulder
Diameter - Inside :
0.106" (2.70mm)
Diameter - Outside :
0.197" (5.00mm)
Diameter - Shoulder :
0.130" (3.30mm)
Length - Below Head :
0.079" (2.00mm)
Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status :
Active
Thickness - Overall :
0.110" (2.80mm)