M2972-N-3-1.6-2.7
Manufacturer Part Number:
M2972-N-3-1.6-2.7
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Diameter - Inside :
0.106" (2.70mm)
Diameter - Outside :
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder :
0.118" (3.00mm)
Length - Below Head :
0.063" (1.60mm)
Material :
Nylon
Thickness - Overall :
0.102" (2.60mm)