M2948-D-3.1-3.0-2.1
Manufacturer Part Number:
M2948-D-3.1-3.0-2.1
Manufacturer/Brand:
RAF
Part of Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN DELR
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Washers - Bushing, Shoulder
Diameter - Inside :
0.083" (2.10mm)
Diameter - Outside :
0.157" (3.99mm)
Diameter - Shoulder :
0.122" (3.10mm)
Length - Below Head :
0.118" (3.00mm)
Material :
Product Status :
Active
Thickness - Overall :
0.150" (3.80mm)