3299Z-1-205
- Manufacturer Part Number:
- 3299Z-1-205
- Part of Description:
- TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN SIDE
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 2 MOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.395" x 0.240" Face (10.03mm x 6.10mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%