Y0069500R000J9L
Manufacturer Part Number:
Y0069500R000J9L
Part of Description:
TRIMMER 500 OHM 0.25W PC PIN TOP
Stock Condition:
30
Adjustment Type :
Top Adjustment
Number of Turns :
21
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
500 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.170" Face (9.53mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±5%