CT-94EZ502
Manufacturer Part Number:
CT-94EZ502
Manufacturer/Brand:
Nidec Components
Part of Description:
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Stock Condition:
537
Manufacturer :
Nidec Components
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%