N6L50T0S-103-3030R-E
- Manufacturer Part Number:
- N6L50T0S-103-3030R-E
- Manufacturer/Brand:
- Piher Sensing Systems, an Amphenol company
- Part of Description:
- 6-MM MINIATURE CARBON SMD REFLOW
- Manufacturer :
- Product Category :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Resistive Material :
- Carbon
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.343" x 0.252" Face (8.70mm x 6.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±30%