T93YB204KT20
- Manufacturer Part Number:
- T93YB204KT20
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Sfernice
- Part of Description:
- TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN TOP
- Stock Condition:
- 500
- Manufacturer :
- Vishay / Sfernice
- Product Category :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 21
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 200 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.382" x 0.197" Face (9.70mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%