PT10MV10-223A2020-I-PM-S
- Manufacturer Part Number:
- PT10MV10-223A2020-I-PM-S
- Part of Description:
- 10MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
- Product Category :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Power (Watts) :
- 0.15W
- Resistance :
- 22 kOhms
- Resistive Material :
- Carbon
- Size / Dimension :
- Round - 0.406" Dia (10.30mm)
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%