3299W-1-502LF
Manufacturer Part Number:
3299W-1-502LF
Part of Description:
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Stock Condition:
2,317
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.240" Face (9.53mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%