TJA1028T/3V3/20:11
- Manufacturer Part Number:
- TJA1028T/3V3/20:11
- Manufacturer/Brand:
- NXP Semiconductors
- Part of Description:
- IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SO
- Manufacturer :
- NXP Semiconductors
- Product Category :
- Drivers, Receivers, Transceivers
- Data Rate :
- Duplex :
- Half
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Drivers/Receivers :
- 1/1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Protocol :
- LINbus
- Receiver Hysteresis :
- 200 mV
- Supplier Device Package :
- 8-SO
- Type :
- Transceiver
- Voltage - Supply :
- 3.3V