3296W-1-104RLF
Manufacturer Part Number:
3296W-1-104RLF
Part of Description:
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Stock Condition:
853
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%