3266Y-1-103LF
- Manufacturer Part Number:
- 3266Y-1-103LF
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
- Stock Condition:
- 642
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 12
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%