EVU-F2AF20B14
Manufacturer Part Number:
EVU-F2AF20B14
Part of Description:
POT 10K OHM 1/20W LINEAR
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.787" (20.00mm)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms) :
10k
Tolerance :
±20%