EVU-F2AF15B54
Manufacturer Part Number:
EVU-F2AF15B54
Part of Description:
POT 50K OHM 1/20W LINEAR
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.591" (15.00mm)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms) :
50k
Tolerance :
±20%