AWSCR-3.58MGD-T4
- Manufacturer Part Number:
- AWSCR-3.58MGD-T4
- Part of Description:
- CERAMIC RES 3.5800MHZ 22PF SMD
- Capacitance :
- 22 pF
- Frequency :
- 3.58 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.5%
- Frequency Tolerance :
- ±0.3%
- Height :
- 0.083" (2.10mm)
- Impedance :
- 30 Ohms
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)