CSTCC3M58G53-R0
Manufacturer Part Number:
CSTCC3M58G53-R0
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
CERAMIC RES 3.5800MHZ 15PF SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Capacitance :
15 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
3.58 MHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.063" (1.60mm)
Impedance :
50 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)