CP4M000000S030
Manufacturer Part Number:
CP4M000000S030
Manufacturer/Brand:
TGS
Part of Description:
CERAMIC RES 4MHz 30pF SMD6030
Manufacturer :
TGS
Product Category :
Resonators
Capacitance :
30 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
4 MHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.067" (1.70mm)
Impedance :
60 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
3-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)