AWSCR-40.00CW-T
Manufacturer Part Number:
AWSCR-40.00CW-T
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
CERAMIC RES 40.0000MHZ 5PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Resonators
Capacitance :
5 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±0.2%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.047" (1.19mm)
Impedance :
50 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)