PBRC12.00MR50X000
- Manufacturer Part Number:
- PBRC12.00MR50X000
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- CERAMIC RES 12.0000MHZ 10PF SMD
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Resonators
- Capacitance :
- 10 pF
- Features :
- Built in Capacitor
- Frequency :
- 12 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.1%
- Frequency Tolerance :
- ±0.7%
- Height :
- 0.047" (1.19mm)
- Impedance :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 3-SMD, Non-Standard
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)