AWSZT-16.00MXD-T
Manufacturer Part Number:
AWSZT-16.00MXD-T
Part of Description:
CERAMIC RES 16.0000MHZ SMD
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.055" (1.40mm)
Impedance :
40 Ohms
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
1916 (4741 Metric)
Size / Dimension :
0.185" L x 0.161" W (4.70mm x 4.10mm)