PRQV16.00CR5010Y000
Manufacturer Part Number:
PRQV16.00CR5010Y000
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CERAMIC RES 16.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Resonators
Capacitance :
10 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±0.5%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.039" (1.00mm)
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)