CSTCW40M0X51-R0
Manufacturer Part Number:
CSTCW40M0X51-R0
Part of Description:
CERAMIC RES 40.0000MHZ 6PF SMD
Capacitance :
6 pF
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±0.2%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)