AWSCR-5.00CRLB-C15-T3
Manufacturer Part Number:
AWSCR-5.00CRLB-C15-T3
Part of Description:
CERAMIC RES 5.0000MHZ 15PF SMD
Capacitance :
15 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
5 MHz
Frequency Stability :
±0.4%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Height :
0.039" (1.00mm)
Impedance :
40 Ohms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension :
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)