CSTNR7M37GH5L000R0
- Manufacturer Part Number:
- CSTNR7M37GH5L000R0
- Manufacturer/Brand:
- Murata Electronics
- Part of Description:
- CERAMIC RES 7.3700MHZ 39PF SMD
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- Resonators
- Capacitance :
- 39 pF
- Features :
- Built in Capacitor
- Frequency :
- 7.37 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.11%
- Frequency Tolerance :
- ±0.07%
- Height :
- 0.047" (1.20mm)
- Impedance :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 3-SMD, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)