AWSCR-2.00CPLB-C47-T4
- Manufacturer Part Number:
- AWSCR-2.00CPLB-C47-T4
- Part of Description:
- CERAMIC RES 2.0000MHZ 47PF SMD
- Capacitance :
- 47 pF
- Frequency :
- 2 MHz
- Frequency Stability :
- ±0.4%
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%
- Height :
- 0.071" (1.80mm)
- Impedance :
- 100 Ohms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)